Žemaitijos istorinis-religinis kelias

Beržoro Šv. Stanislovo bažnyčios pastatų kompleksas. Nuotr. organizatorių

Žemaitija keliautojus pasitinka interaktyviu ir įspūdingų objektų pilnu istoriniu-religiniu keliu. Tie, kas šią vasarą paskirs atostogoms Lietuvoje ir kelionėms po ją, turi nepraleisti progos užsukti į Žemaitiją.

Šiame regione turistų laukia ką tik „nutiestas“ Žemaitijos istorinis-religinis kelias. Keliaudami juo susipažinsite ne tik su visiems puikiai pažįstamais, bet ir mažiau žinomais, tačiau įspūdingais ir unikaliais sakraliniais kultūros ir gamtos objektais.

 

Žemaitijos istorinis-religinis kelias nusidriekęs per Telšių, Plungės ir Kretingos rajonus, jį sudaro 34 kultūros ir gamtos objektai, dar vadinami šventomis Žemaitijos paslaptimis: bažnyčios, koplyčios, šaltiniai, piliakalniai, medžiai, skaudžius istorinius įvykius menančios vietos.

 
 

Švč. M. Marijos Apsilankymo mažoji bazilika Žemaičių Kalvarijoje. Nuotr. organizatorių

Žemaitijos kelias

 

„Su visais projekto objektais ir sudarytais maršrutais lankytojai iš anksto gali susipažinti internete http://zemaitijoskelias.lt arba į išmanųjį telefoną atsisiuntę nemokamą mobiliąją aplikaciją „Žemaitijos kelias“.

 

Čia rasite ne tik visą lankytinų vietų sąrašą, bet ir kiekvienos jų aprašymus, įdomias susijusias istorijas ir nuotraukas, bet ir iš anksto paruoštus 6 teminius skirtingo ilgio maršrutus, papildytus audiogidais,“ – pasakoja Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorė Jurgita Armalienė.

 

Besidomintys istoriniais statiniais ir sakralinę reikšmę turinčiomis vietovėmis turėtų praeiti per Žemaičių Kalvariją vedančiu 7 km ilgio Kryžiaus keliu ir apžiūrėti 19 šio kelio koplyčių, arba užsukti į Tarvydų kaime stovėjusio dvaro vietoje XX a. pirmoje pusėje veikusios priverstinių darbų ir koncentracijos stovyklos vietą.

 

Beje, Žemaitijoje stovi ir vienintelis Lietuvoje kubizmo stiliaus ir kubo formos sakralinis pastatas – Telšių šv. Mikalojaus cerkvė.

 

 
 

Perkūno ąžuolas Plungės dvaro parke. Nuotr. organizatorių

Lankytini objektai gamtos mėgėjams

 

Gamtos mėgėjų šiame kelyje laukia didingi ir daug matę medžiai – Perkūno ąžuolas Plungės dvaro parke ir Raganos uosis Platelių dvaro parke.

 

Užkopę ant Kartenos piliakalnio keliautojai galės grožėtis nuo čia atsiveriančiais įspūdingais Minijos slėnio ir Kartenos miestelio vaizdais.

 

Žemaitijos istoriniame-sakraliniame kelyje keliautojų laukia ir paslaptimi bei mistika alsuojantys objektai.
Tai Mikytų alkakalnio šlaite stūksantis milžiniškas, daugiau kaip 1,5 milijardo metų senumo akmuo su jame įspausta paties velnio pėda, arba Kretingos rajone trykštantis Erškėtyno šaltinis, garsėjantis gydomosiomis ir regėjimą stiprinančiomis galiomis.

 

Žemaitijos istorinio-religinio kelio projektą įgyvendina Telšių rajono savivaldybės administracija kartu su Plungės ir Kretingos rajono savivaldybių administracijomis.

 

Šiuo projektu siekiama didinti sakralinių kultūros ir gamtos paveldo objektų, esančių Telšių, Plungės ir Kretingos rajonuose, lankomumą ir žinomumą.

 
 

„Žemaitijos kelio“ nuotraukų galerija:

 

Kartenos piliakalnio istorinis – archeologinis kompleksas. Nuotr. organizatorių

 
 

 
 

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos investicijų fondų lėšų pagal priemonę „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“.

 
 

 

Panašūs straipsniai:

 

Žemaitijos grožis: Beržoras – žemaičio dvasinė tvirtovė

Žemaitijos grožis: Beržoras – žemaičio dvasinė tvirtovė

Kuo ypatingas Beržoras –  Žemaitijos nacionaliniame parke,  prie vaizdingų Beržoro ir Platelių ežerų nuo seno įsikūręs kaimas, kurį Plungės dailininkas Valdas Simutis pavadino „dvasine tvirtove“? Jau 260 metų šis kaimas garsėja medinėmis Kryžiaus kelio koplytėlėmis,... ...
Po Lietuvą su gide: rudeniop pasižvalgius po Žemaitiją

Po Lietuvą su gide: rudeniop pasižvalgius po Žemaitiją

Kokių tik epitetų rudeniui žmonės nepriskyrę – ir auksinis, ir ryškiaspalvis, ir paskendęs ūkanose… Kiekvienais metais iki soties atsidžiaugus žaluma ateina nuostaba, kiek daug gamtoje spalvų, kokia ji tobula ir... ...
Žemaitijos grožis: Biržuvėnų dvaras

Žemaitijos grožis: Biržuvėnų dvaras

Juosiamas Žemaitijos kalvų ir miškų, vaizdingame Virvytės upės slėnyje nuo seno įsikūręs Biržuvėnų kaimelis ir Biržuvėnų dvaras. Kadaise buvęs pašto kelyje Šiauliai-Telšiai, šiandien jis paslaptingai nutolęs nuo pagrindinių tarpmiestinių kelių. Po 2004 metų gaisro... ...
Grafai inovatoriai arba tai, kuo garsus Rokiškio dvaras ir grafystė

Grafai inovatoriai arba tai, kuo garsus Rokiškio dvaras ir grafystė

Šiaurės Lietuvoje įsikūręs Rokiškis 2019-aisiais pasipuošė Lietuvos kultūros sostinės vardu ir ėmė ruoštis priimti būrius smalsių turistų. Ką jie atranda, atvykę į nedidelį Aukštaitijos miestelį? „Dvarą ir bažnyčią“, – atsakytų... ...
Pranas Gailius: talentas, kurį dar turime atrasti?

Pranas Gailius: talentas, kurį dar turime atrasti?

Paminėjus Praną Gailių lietuviškoje draugijoje, akimirką vis dar tenka stebėti sutrikusius veidus. „Taip, taip, žinoma, labai girdėtas vardas, tačiau priminkite apie jo kūrybą“, – pasimuistęs, tokiais ir panašiais žodžiais bando... ...
Kretingos dvaras: pažinti savo šaknis istorijos tėkmėje

Kretingos dvaras: pažinti savo šaknis istorijos tėkmėje

Šių metų vasarą vykdomas šimtmečio kelionių projektas „Pažinkime Baltijos šalių pilis ir dvarus“, kurio metu lankytojai gali susipažinti su daugybe dvarų Baltijos šalyse. Apsilankius Kretingos dvare bei pakalbinus Archeologijos ir istorijos... ...

image_print

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

2 + 16 =