Valdovų rūmuose: Florencija renesanso ir baroko laikais

Valdovu rumai Florencija paroda

Liepos mėnesį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su valstybinio vizito Lietuvoje viešinčiu Italijos Respublikos Prezidentu Sergio Mattarella Valdovų rūmuose atidarė tarptautinę parodą „Florencija renesanso ir baroko laikais“. Išskirtiniai garsių italų tapybos meistrų kūriniai bus eksponuojami iki spalio 7 d.

 

Prezidentės teigimu, kultūra ir menas jau daugiau nei pusę tūkstančio metų stiprina Lietuvos ir Italijos saitus. Iš Italijos Lietuvą pasiekusios renesanso idėjos, barokinė mūsų bažnyčių architektūra, Lietuvoje dirbusių italų meistrų kūriniai – tai ilgaaamžės mūsų draugystės simboliai ir neįkainojama Europos kultūros paveldo dalis.

Atkurto Lietuvos valstybingumo šimtmečiui skirtoje parodoje Valdovų rūmuose eksponuojamos XVI-XVII amžių meno vertybės. Tai – Italijos dailininkų Pietro Perugino, Giorgio Vasari, Beato Andželiko, Massimiliano Benzi darbai. Šių meistrų kūriniai puošė ne tik Siksto koplyčią Vatikane, garsiuosius Medičių rūmus Florencijoje, bet ir Lietuvos valdovų – Jogailaičių ir Vazų menes.

Valdovu rumai Florencija paroda Renesansas

Šalia Florencijos Renesanso ir Baroko epochos garsių tapytojų darbų galima pasigrožėti ir kitų tautų meistrų XVII a. – XX a. per Florencijos miesto vaizdais – vedutomis.

Paroda vyksta naujose, lankytojams atvertose erdvėse – 500 kv. m. užimančiame moderniame Parodų centre, kuriame bus eksponuojamos reikšmingos nacionalinės ir tarptautinės parodos. Tai inauguracinė šio Parodų centro paroda.

 

Kultūra ir menas stiprina Lietuvos ir Italijos draugystę

Lietuvai svarbi ir Prezidentų globojama bažnytinio paveldo paroda, skirta ir modernios Lietuvos šimtmečiui, ir artėjančiam Popiežiaus Pranciškaus vizitui bei Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero gimimo 560-osioms metinėms. Joje pristatomi vertingiausi su Šv. Kazimieru susiję Florencijos ir Palermo muziejų, Medičių lobyno kūriniai, atskleidžiantys Lietuvos ir Italijos religinius, istorinius saitus bei Lietuvos įtaką krikščioniškajai Europai. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalaitis Šv. Kazimieras garbinamas ir Italijos tikinčiųjų bei laikomas Palermo miesto globėju. Iš šio miesto yra kilęs ir Italijos Prezidentas.

 
Ps_2
 

INFORMACIJA:

Paroda „Florencija Renesanso ir Baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“ vyksta Valdovų rūmuose iki spalio 7 d.

Parengta pagal LR Prezidentės spaudos tarnybos ir Valdovų rūmų informaciją.

 

 

image_print