Turtinantys rudens pasivaikščiojimai

Rudens pasivaiksciojimai

Rudenį įvairiausi Lietuvos gamtos kampeliai nusidažo turtingiausiomis metuose spalvomis. Pasivaikščiokime po juos – po savo apylinkės dvarus, piliakalnius ar artimiausio miestelio parką. O tuo pačiu ne tik praturtinkime šiais reginiais savo sielą, bet ir vaizduotę, kūrybiškumą, pasisemkime idėjų naujai veiklai. Rudens pasivaikščiojimams įkvėpti, apie jų naudą pakvietėme papasakoti turtinančių dalykinių pasivaikščiojimų sumanytoją Jolantą Chlevickienę, įkvepiančios moters pavyzdį ir portalo turtingamoteris.lt įkūrėją.

Jolantos Chlevickienės rudeniškus patarimus iliustruoja dar pernai aplankytos Lietuvos vietovės… 
 

Dar senovės šaltiniuose randama informacija kaip didieji filosofai ir mokslininkai perduodavo sukauptas žinias ir diskusijas aktualiais klausimais vesdavo pasivaikštant: Aristotelis, Zigmundas Froidas, Steve‘as Jobsas  svarbius ir sudėtingus dalykus mėgo aptarti per ilgus pasivaikščiojimus. Ir tai – tik keli iš daugelio.

Markuciu dvarasLietuvoje –  Lazdynų Pelėda, viena iš seserų, Marija Ivanauskaitė-Lastauskienė, norėdama prasiblaškyti, žingsniuodavo pas tetą tris dešimtis kilometrų. Pasivaikščiojime jai kildavę kūrybinių sumanymų, vaizduotėje išryškėdavę būsimų herojų portretai, apsakymų bei romanų siužetų vingiai. Tuo laikotarpiu ji parašė bene stambiausius savo kūrinius – romanus „Šviesuliai ir šešėliai“ bei „Šiaurės sostinėje“.

Šiandieninis pasaulis mielai atgaivina antikos laikus menančius dalykinius pasivaikščiojimus. Moksliniai tyrimai jau įrodė vos 15 minučių vaikščiojimo naudą – sveikatai, kūrybiškumui, idėjų generavimui, rezultatų kokybei.

Stanfordo universitete atlikti tyrimai bei gauti rezultatai, taip pat  liudija vaikščiojimo naudai: net 60 procentų daugiau idėjų dalyviai iškėlė vaikščiodami nei sėdėdami. Tad pasivaikščiojimai  itin palankūs produktyviam minčių ir idėjų generavimui.

 

Ką gali nuveikti dar šį rudenį

 

Dubingiu piliavietejeIšsirink objektą ar vietą 30 minučių atstumu nuo namų ir kasdien arba, kaip galima dažniau, ten lankykis, atidžiai stebėk kaip kinta vaizdas rudenėjant, o galbūt vesk ir pastebėjimų fotodienoraštį.
Kasdienės kelionės pasitarnaus fiziniam aktyvumui, o gal iš to užgims naujas, įkvepiantis tinklaraštis.

Padaryk patriotinių gamtos spalvų foto, jei pavyks ir ne vieną. Ieškok horizontuose, žvalgykis nuo piliakalnių bei pamiškėse: geltona-žalia-raudona ir įamžink.

Suorganizuok draugų ar šeimų pikniką su obuolių pyragų degustacija.

Arba – surenk rudenėlio šventę su rudens puokštės, obuolių ridenimo, rudens gėrybių patiekalo konkursais.

Pradėk lankyti užsiėmimus – šokio, keramikos, rašymo ar sporto ir į juos keliauk pėsčiomis.
Jau galima aptikti tiek ryto, tiek vakaro grupių, tad yra daugiau galimybių prisiderinti prie dienotvarkės.

 

Berzenu dvaras varteliai

 

Sukurk sau prieskonių ar arbatos mišinį šildančiam rudens gėrimui.

Sugalvok šio rudens įkvepiantį, gerai nuteikiantį moto.

Braidyk po balas atnaujintais guminukais.

Apsilankyk kukurūzų labirinte.

Pasidaryk rudeninę fotosesiją sau, o galbūt šeimai ar draugėms ir nepamiršk įamžinti spalvingo lapų cunamio.
Beje, lapų spardymas veikia atpalaiduojančiai.

 
 
 

Prisirink ir išsidžiovink spalvotų lapų, kaštonų, kankorėžių.

Vakarok prie laužo su mielais žmonėmis!

  Berzenu dvaras Kelme

 

Ps_2

© klasika-tradicijos.lt

image_print