Traukinių stotyse – Europos muzikos takai su M. K. Čiurlioniu, K. Šuman ir E. Grygu

Šiaulių geležinkelio stotis, 1935 m. Aut. Mauša Fligelis. Nuotr. © Šiaulių „Aušros“ muziejus | limis.lt

Keliaujanti paroda – tokį neeilinį kultūrinį įspūdį paruošė tarptautiniame projekte „Europos muzikos takai“ dalyvaujantys M. K. Čiurlionio namai. Paroda, pristatanti trijų Leipcigo aplinkos sujungtų kompozitorių – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Klaros Šuman ir Edvardo Grygo kelionių maršrutus ir kasdienybę, šį pavasarį ir vasarą džiugins net devynių Lietuvos miestų gyventojus.

Traukinių stotis – vieta, kurioje prasidėdavo ir pasibaigdavo daugelis XIX a. – XX a. pr. menininkų kelionių. Būtent todėl ši paroda pasitiks traukiniais keliaujančius žmones – nuo kovo iki liepos mėnesio ji bus pristatoma Varėnos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Plungės traukinių stotyse, taip pat ją pamatys ir Druskininkų, Rietavo ir Palangos gyventojai bei šių miestų svečiai. Parodų atidarymus lydės ir muzikinė-istorinė programa „Štai, Čiurlionis!“, kurios metu skambins pianistai Sonata ir Rokas Zubovai, o aktorius Ridas Jasiulionis dalinsis pačių menininkų ir jų artimųjų prisiminimais apie kelionių kasdienybę.

„Ši paroda siekia per trijų muzikų – Edvardo Grygo (Edvard Grieg), Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Klaros Šuman (Clara Schumann) – istorijas supažindinti žiūrovą su tuo, kaip XIX a. žmonės keliavo. Šiandien sunku ir įsivaizduoti, kad nuo Bergeno iki Oslo E. Grygas koncertuoti keliavo savaitę.

Paroda iliustruoja, kokios sudėtingos kartais galėjo būti kelionės pas klausytojus. Taip pat labai įdomu, kad, lyginant trijų muzikų kelionių maršrutus, pamatome, kiek nemažai iš tiesų keliavo, pamatė ir M. K. Čiurlionis”, – pasakoja M. K. Čiurlionio namų vadovas, pianistas Rokas Zubovas.

Nuo kelioninių lagaminų, iki prisiminimų iš kelionių dienoraščių – visa tai galės išvysti šios keliaujančios parodos lankytojai. Paroda anksčiau jau buvo pristatyta Vokietijoje, o liepą savo kelionę tęs ir Norvegijoje.

Keliaujančios parodos eksponavimo datos:

kovo 4 – 25 d. Varėnoje;

kovo 6 – balandžio 2 d. Vilniuje;

kovo 26 – balandžio 14 d. Druskininkuose;

balandžio 2 d. – gegužės 1 d. Kaune;

balandžio 15 – gegužės 12 d. Plungėje;

gegužės 1 d. – gegužės 31 d. Šiauliuose;

gegužės 13 d. – birželio 3 d. Rietave;

gegužės 31 d. – liepos 1 d. Klaipėdoje;

birželio 4 d. – liepos 1 d. Palangoje.

„Europos muzikos takai“ – tai bendras Čiurlionio namų ir partnerių iš Norvegijos ir Vokietijos projektas. Jo veiklų centre – kompozitoriai Edvardas Griegas, Klara Šuman ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Projekto renginiuose, kurie apima koncertus, parodas, ekskursijas, forumus ir diskusijas, nagrinėjami šių menininkų kultūriniai ryšiai, užsimezgę per bendrą, nors ir skirtingu laiku išgyventą, Leipcigo kultūrinę aplinką.

 

 

M. K. Čiurlionio namų informacija

image_print