Teatro festivalis „Namas Nr. 1“

festivalis_namas_nr__1

Pirmąjį kartą spalio 25 – 28 dienomis Kaune vyksiantis teatro festivalis „Namas Nr. 1” klausia:  Kur gyvena teatras? Ir iš karto pabando į šį klausimą atsakyti: teatras gali gyventi visur, kad ir pas Jus namuose. Teatras nusiima karūną, lipa nuo scenos, uždega šviesą,  įsispiria į šlepetes ir įsitaiso ant sofos! Kodėl gi ne?  Pirmaisiais savo gyvenimo metais festivalis apsigyvens name, esančiame  V. Putvinskio gatvėje 5,  Kaune.

Turtingas savo istorija: šiame name gyveno garsiųjų Lietuvos dailininkų Tarabildų šeima,  namas vėl turi naujus šeimininkus. Visai netrukus čia įsikurs  P. Mažylio gimdymo namų direktoriaus Tomo Biržiečio šeima. O kol namas laukia remonto, šeimininkai sutiko į svečius įsileisti teatrą.

 

Čekai ieškos namų dvasios

Fesitvalio kulminacija spalio 25- 26 d. Čekų režisieriaus Howard Lotker, čekų trupės „HoME“ ir Lietuvos kūrėjų premjera „NaMIE…bėga gyvenimas“. Tai unikalus pasakojimas apie konkretaus namo, kuriame ir vyks festivalis, istoriją. Interaktyvus spektaklis pakvies savo dalyvius bent trumpam pajausti paslaptingą namų dvasią. Čia susipins turtinga V. Putvinskio gatvės,  prieš beveik pusę amžiaus gyvenusių žymių iliustratorių Tarabildų bei naujojo šeimininko,  P. Mažylio gimdymo namų vadovo Tomo Biržiečio  šeimos istorijos.

Po namą užrištomis akimis

Dar vienas svečias festivalio namuose spalio 28 d. Pojūčių teatro laboratorija „Tense In Sense”. Šis teatrinis eksperimentas bus pritaikytas specialiai V. Putvinskio gatvės namo erdvėms ir jo istorijai, atsižvelgiant ne tik į žmonių, bet ir pastato atsiminimus. Spektaklio dalyviai pateks į praėjusius amžius ir vidinius namo gyventojų pasaulius, keliaus laiku visais pojūčiais.Spektaklio dalyviai, kuriems užrištos akys, atsidurs spektaklio dėmesio centre. Esminės tyrinėjimo kryptys šiame projekte yra susijusios su fiziniu kontaktu tarp „aktorių” ir „žiūrovų”.

Vaikams netikėti nuotykiai

Spalio 27 d. festivalio name įsikurs ir režisierės Saulės Norkutės pasirodymams vaikams „Kaltūnas”. „Kaltūnas” – vis naujoje vietoje atgimstanti, prie vietos prisitaikanti daugiadalykė instaliacija – ekskursija ne tik patiems mažiausiems, bet ir visai šeimai. Tai istorija apie mažą mergaitę Gabėtą ir jos stebuklingų plaukų užkaborius, kuriuose slypi spektakliai, kūrybinės ekskursijos ir interaktyvios instaliacijos.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Daugiau informacijos apie festivalį www.namaskurti.lt. Bilietus platina „Tiketa“.

VIETA: Putvinskio g. 5, Kaunas

DATA: Spalio 25 -29 d.

Informacinė svetainė: www.namaskurti.lt
 

Ps_2

 

image_print