Pavasarinė kvapų terapija

Kvapiųjų augalų kultūros, iš jų išgaunami aromatiniai junginiai, distiliavimo procesai, eterinių aliejų poveikis buvo žinomi jau senovės egiptiečių, kinų, indų civilizacijoms. Tačiau šiuolaikinio mokslo jie pradėti tyrinėti palyginti neseniai. Kas tai yra augalo eterinis aliejus ir kvapų terapija pasakoja aromaterapijos praktikė Živilė Kurienė, kuri ne tik atskleidžia natūralaus eterinio kvapo galią, bet ir, pasidalindama savo patirtimi,  išskiria keletą eterinių aliejų, galinčių suteikti mums pavasarišką gaivą, energiją bei komfortą…

 

„Eterinis aliejus – tai aromatingas, labai lakus skystis, turintis be galo sudėtingą cheminę sandarą, išgaunamas iš daugybės krūmų, gėlių, medžių, šaknų, sėklų. Paprastai jis išgaunamas distiliacijos vandens garais. Galima teigti, kad tai yra augalo imuninė sistema.

Aromakologija arba aromapsichologija – tai mokslinė sritis, kuri nagrinėja natūralių eterinių aliejų įtaką žmogaus psichoemocinei būklei ir vidiniam balansui. Tai praktinis metodas harmoningai psichoemocinei būsenai susikurti, naudojant 100% natūralius eterinius aliejus.

Aromapsichologija apima visus tris aromaterapijos modelius. Nors ši mokslinė sritis tik neseniai pradėta tyrinėti, ji turi labai didelį susidomėjimą tiek mokslininkų, tiek paprastų žmonių gretose“, – pasakoja Živilė Kurienė, ne vienerius metus  užsiimanti  aromaterapijos veikla, pavadinta Forever Young pavadinimu.

 
 

Aromaterapijos galia

 

Egzistuoja trys aromaterapijos modeliai. Vokiškasis modelis, tai yra eterinių aliejų inhaliacija, ir yra tikroji aromaterapija. Kiti du – angliškasis ir prancūziškasis modeliai.

Pagal angliškąjį modelį, nedidelis kiekis eterinio aliejaus yra skiedžiamas su dideliu kiekiu augalinio aliejaus ir juo masažuojamas kūnas, siekiant atpalaiduoti ir numalšinti stresą. Prancūziškasis modelis siūlo grynų (neskiestų) terapinės kokybės eterinių aliejų vietinį taikymą ir/arba vartojimą į vidų. Nemažai prancūzų specialistų nustatė, kad aliejų vartojimas į vidų duoda puikių rezultatų.

Kalbant apie natūralius kvapus – kokybiškus ir švarius eterinius aliejus, atitinkančius aukščiausius standartus, galima sakyti, kad kvapas gali paveikti viską: pradedant fiziniu kūnu ir baigiant emocine būkle. Uoslės pojūtis yra vienintelis iš penkių, kuris tiesiogiai susijęs su limbine smegenų skiltimi, emocijų kontrolės centru. Nerimas, baimė, depresija, pyktis ir džiaugsmas – visa tai kyla iš šios srities. Limbinė skiltis taip pat gali tiesiogiai veikti pagumburį. Pagumburis atsakingas už kūno temperatūrą, alkį, troškulį, nuovargį, miegą, hormonų kontroliavimo centrą.

Eteriniai aliejai veikia savireguliacijos sistemas, tai yra subtilųjį energetinį kūną, kurį sudaro eterinis, astralinis ir trys mentaliniai.

 
 

Eteriniai aliejai pavasarinei kvapų terapijai

 

Atsižvelgdama į šiuolaikinių žmonių gyvenimo būdą, galėčiau išskirti šiuos eterinius aliejus: pipirmėtės, pušies, žaliosios citrinos, rozmarino.

Pipirmėtės eterinis aliejus – emociniu požiūriu tinka esant nervinei įtampai, jėgų trūkumui, emociniam disbalansui, didina mąstymo aktyvumą. Tai eterinis aliejus, patenkinantis daugybę fiziologinių poreikių, pradedant gaiviu burnos kvapu, tinka ir prakaito kvapui šalinti, puikiai tonizuoja ir vėsina karštomis vasaros dienomis. Daugelis dalinasi asmenine patirtimi, kaip pipirmėčių eterinis aliejus padeda esant galvos skausmams, pykinimui ar kovojant su aukšta temperatūra.

 

 

Pušies eterinio aliejaus kvapas padeda atstatyti jėgas po sunkaus emocinio smūgio, atkuria dvasinę pusiausvyrą. Jis turi antiseptinį, baktericidinį poveikį, yra tinkamas odos priežiūrai, gerina kraujotakos procesus.

Greičiausiai, daugelis sutiksite su manimi, kad atgauti jėgas ir emocinę pusiausvyrą miško viduryje yra daug lengviau, nei spa salone.

 

 

 

 

Žaliosios citrinos eterinis aliejus yra antiseptinis, regeneruojamasis, gaivina ir pakelia nuotaiką. Tai puikus antidepresantas. Jis labai tinkamas patalpų aromatizavimui ir dezinfekavimui. Sakoma, kad mažina apetitą ir dujų kaupimąsi.

Žaliųjų citrinų eterinis aliejus – pats stipriausias adaptogenas, padeda atstatyti jėgas po stipraus protinio ir fizinio krūvio, šalina apatiją. Citrusiniai eteriniai aliejai yra fototoksiški, todėl nenaudotini 24 val. prieš einant į lauką.

 
 
 

Rozmarino eterinis aliejus tinka turint nepasitikėjimą savimi, perdėtą drovumo jausmą, padeda lengviau įveikti psichologinius barjerus, stiprina nervinę sistemą. Jis daugeliui žinomas kaip puiki priemonė, stabdanti plaukų slinkimą. Yra mokslinių straipsnių, teigiančių, kad rozmarino eterinis aliejus didina telomero ilgį. 

 

 

Teksto autorė Živilė Kurienė

Aromaterapijos veiklos Forever Young (su strateginiu partneriu Young Living) bei projekto „Laikas MAMAI“ įkūrėja

 

Esu mama ir žmona, bet nepamirštu, kad esu dukra, sesuo, draugė, kaimynė ir moteris. Per gyvenimą įgytos, išmoktos ir atrastos tiesos veda link suvokimo, kad mes patys esame atsakingi už savo aplinką ir vidų. Man svarbu kokiame pasaulyje gyvenu aš pati ir kokiame gyvens mano vaikai bei anūkai, todėl šiandien renkuosi natūralius produktus, palaikau sąmoningo gyvenimo būdą, to man padeda pasiekti aromaterapijos veikla.

 Živilė Kurienė

 
 
 
 

© klasika-tradicijos.lt

image_print