Parodos apie Radvilas globėjas – prezidentas Gitanas Nausėda

Prezidentas dalyvauja parodos „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ atidaryme / LR Prezidento kanceliarijos nuotrauka / aut. Robertas Dačkus. 

Spalio 10 d. Vilniuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose pristatyta ir atidaryta paroda „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“, kurios oficialiame atidaryme dalyvavo jos globėjas  Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

 

„Tarsi pažymėdami istorijos tęstinumą, kunigaikščiai Radvilos mus šiandien surinko būtent į šią erdvę – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, mūsų valstybingumo simbolį. Didieji Radvilos buvo nuoseklūs politinio savarankiškumo saugotojai, žmonės, visada prisiimdavę atsakomybę už savo valstybę. Šiandien, apsupti jų portretų ir relikvijų, jausdamiesi kaip niekad arti jų, įsipareigojame tos atsakomybės niekada nesikratyti ir mes. Šiandien tarp šių sienų atgimusios istorinės asmenybės duos parodos lankytojams dar vieną valstybingumo raiškos pamoką – apie vienijančius dalykus kalbėtis per kultūrą, meną, istoriją. Nes ši istorija yra ne vien apie juos – ji apie mus“, – parodos atidarymo kalboje sakė Prezidentas.

Prezidentas dalyvauja parodos „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ atidaryme / LR Prezidento kanceliarijos nuotrauka / aut. Robertas Dačkus.

Rengiant šią parodą susitelkė tolimiausi mūsų šalies kampeliai ir įvairios jos atminties institucijos – didieji nacionaliniai ir mažieji krašto muziejai, bibliotekos, archyvai, taip pat bažnyčios ir privatūs kolekcininkai. Eksponatai į ją atkeliavo net iš septynių valstybių. Prezidentas pasidžiaugė, kad ši paroda – tikra bendruomeniškumo šventė.

Valstybės vadovas palinkėjo visiems įdomių ir prasmingų susitikimų su kunigaikščiais Radvilomis: „Kad kiekvienas ekspozicijų salėse pajustume asmenines sąsajas su praeitimi ir išgirstume, ką būtent mums nori pasakyti didžios istorinės asmenybės. Rastume būtent sau skirtų paskatų per praeitį stiprinti tikėjimą dabartimi ir ateitimi.“

Po oficialiosios parodos atidarymo dalies pirmoji šalies pora aplankė ekspozicijų erdves, apžiūrėjo vertybes, kurių įvairovė – nuo portretų, gobelenų, dokumentų iki juvelyrikos dirbinių, bažnytinių reikmenų ir kitų relikvijų – liudija kunigaikščių Radvilų išskirtinį statusą ir raišką daugybėje valstybės bei visuomeninio gyvenimo sričių.

 

 

Parengta pagal Prezidento komunikacijos grupės informaciją: www.lrp.lt
Nuotraukos – Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos.

 

INFORMACIJA:

 

PARODA: „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“

 

VIETA: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Vilniuje

 

LAIKAS: 2019 spalio 10 d. – 2020 sausio 12 d.
image_print