Palangos gintaro muziejus paskelbė naują Klasikos sezoną

Palangos gintaro muziejuje gegužės pirmąjį savaitgalį (3-4 dienomis) šventiškai pristatytas bei atidarytas naujasis Klasikos sezonas. Programoje, pavadintoje „Klasikos sezonas Palangos gintaro muziejuje“ numatyta virš 30 kultūros renginių, planuojamų surengti vasaros metu.

 

Tarp vasaros renginių gausos –  tradicija tapę net trys muzikos festivaliai: liepos pradžioje septintąjį kartą vyks tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, liepos 31 – rugpjūčio 3 d. Tiškevičių rūmų terasa keturiems vakarams taps „Nakties serenadų“ scena, o iki pat rugpjūčio antrosios pusės muzikos mylėtojus džiugins festivalio „Pasaulio balsai“ atlikėjai.

Be to gegužės 31 d. – birželio 2 d. bus švenčiama Palangos kurorto šventė.

Atveriant naująjį vasaros sezoną didelis dėmesys buvo skirtas naujausiems Tiškevičių paveldo ir Baltijos gintaro istoriniams tyrimams bei muziejuje atvertai ir iki gruodžio 31 d. veiksiančiai intriguojančiai parodai „Pamestas gintaro lobis„.

 

Pamestas gintaro lobis

 

„Pamestas gintaro lobis“ – tai lietuvių liaudies meistrų gintaro dirbiniai, kurie 1986 m. kartu su medžio drožiniais ir lino audiniais atstovavo Lietuvai SSSR ir Airijos draugystės festivalyje, kur buvo tradiciškai surengta „Lietuvos diena“.

Dėl nežinomų priežasčių šis „lobis“ pragulėjo Dublino oro uoste beveik trisdešimt metų. 2015 metais LR ambasada Airijoje sulaukė oro uosto tarnybų prašymo pasiimti krovinį. „Lietuvos dienos“ Dubline lobis buvo pargabentas į Lietuvą ir rado laikiną prieglobstį LR Užsienio reikalų ministerijoje. Lietuvos dailės muziejui paprašius, URM šį Airijoje rodytą gintaro dirbinių ir liaudies meno rinkinį perdavė muziejui.

Gintaro dirbinių kolekcija dabar tapo Palangos gintaro muziejaus rinkinio dalimi. Nuo gegužės 3 dienos lankytojai galės apžiūrėti papuošalus, garsinusius Lietuvą Europoje XX a. 9-ajame dešimtmetyje ir palyginti juos su kitais, eksponuojamais Gintaro muziejuje.

 

Palangos gintaro muziejus

 

Palangos gintaro muziejus – tai buvę Palangos grafų Tiškevičių rūmai, kurie buvo pastatyti 1897 m. grafo Felikso Tiškevičiaus užsakymu. Vieta rūmams buvo pasirinkta netoli Baltijos jūros kranto Birutės miške, kuris vietinių gyventojų buvo laikomas šventu. Rūmus supantį parką suprojektavo garsus to meto kraštovaizdžio architektas prancūzas Eduardas Andrė. Tai vienas iš keturių jo projektuotų parkų Lietuvoje.

Palangos gintaro muziejus buvo įkurtas 1963 metais. Šiuo metu juose veikia nuolatinė Tiškevičių rūmų istorinių interjerų ir gintaro ekspozicijos.

 

 

2019 metų Klasikos sezono Palangos gintaro muziejuje svarbiausi renginiai:

  • Gintaro spalvų ir atspalvių paroda iš privačios Ramučio Petniūno kolekcijos Gintaro spalvų ir atspalvių paroda iš privačios kolekcijos
  • Eglės Čėjauskaitės-Gintalės ir Martyno Gintalo paroda „Atsivėrimas“ iš ciklo „Gintaro dizaino tradicijų aktualizavimas Palangos gintaro muziejuje“ (2019 m. birželio 1–gruodžio 31 d.)
  • VII tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis (liepos 3–13 d., www.klasika.org)
  • Muzikos festivalis „Nakties serenados“ (liepos 31–rugpjūčio 3 d., www.filharmonija.lt)
  • Muzikos festivalis „Pasaulio balsai“ (liepos 21–rugpjūčio 18 d., www.pasauliobalsai.lt)

 
Parengta pagal Palangos gintaro muziejaus informaciją http://www.pgm.lt/ bei www.ldm.lt

 
 
 

© klasika-tradicijos.lt

image_print