Lietuvos muziejų veikla stabdoma iki balandžio 13-osios

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus Vilniuje. Nuotr.  © klasika-tradicijos.lt

Lietuvos muziejai dviem savaitėms užveria duris, reaguodami į LR Vyriausybės sprendimus dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje. Juose nevyks planuoti renginiai, atšaukti koncertai ir susitikimai.

 

Iki kovo 30 d. neveiks Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padaliniai Vilniuje ir Klaipėdoje, uždaromas Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir jo padaliniai, Šiaulių „Aušros“ muziejus ir jo padaliniai… 

 

Apie perkeltus renginius, į kuriuos buvo parduoti bilietai, įstaigos privalės informuoti bilietus įsigijusius asmenis, o šiems asmenims nesutikus atvykti į renginį atidėtu laiku, jų pareikalavimu grąžinti už renginį sumokėtus pinigus.

 

Vilniuje

 

Nuo kovo 13 d. iki 30 d. laikinai uždaromi visi Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padaliniai. Vilniuje neveiks Nacionalinė dailės galerija, Vilniaus paveikslų galerija, Vytauto Kasiulio dailės muziejus, Taikomosios dailės ir dizaino muziejus.

Iki kovo 30 d. bus uždaryti Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ekspoziciniai padaliniai.

 

Valdovų rūmų muziejus

 

Iki kovo 30 d. uždaromos muziejuje veikiančios nuolatinių ekspozicijos, parodų, nevyks renginiai bei ekskursijos.

Šiuo metu vykstančio Šeštojo tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio koncertai vyks, tačiau be žiūrovų. Šiuos koncertu Valdovų rūmų muziejus žada pagal galimybes tiesiogiai transliuoti  numatytu koncertų laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle Facebook.

 

Nacionalinis operos ir baleto teatras

 

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras atšaukia 2020 m. kovo 13–30 dienomis numatytus spektaklius, o pinigai už anksčiau įsigytus bilietus žiūrovams bus grąžinti iki 2020 m. birželio 30 dienos. Kovo 13 d. Bohemos spektaklis perkeliamas į birželio 13 dieną, o kovo 27 d. spektaklis Romeo ir Džuljeta – į birželio 19 dieną.

Atšaukiami „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimai, turėję įvykti kovo 29 d. Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Apie naują renginio datą bus pranešta atskirai.

Teatro žiūrovus, iš anksto įsigijusius bilietus į 2020 m. kovo 13-30 d. laikotarpio LNOBT spektaklius, dėl bilietų keitimo arba pinigų grąžinimo maloniai prašoma kreiptis į LNOBT informaciją.

 

Kaune

 

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir jo padaliniai – Mykolo Žilinsko dailės galerija, Paveikslų galerija, Antano Žmuidzinavičiaus memorialiniai namai/Velnių muziejus, Istorinė LR Prezidentūra, A. ir P. Galaunių namai, M. Rakauskaitės ir L. Truikio memorialiniai namai, J. Zikaro memorialiniai namai.

 

Klaipėdoje ir Palangoje

 

Klaipėdoje nedirbs Laikrodžių muziejus, Prano Domšaičio galerija. Palangoje – Palangos gintaro muziejus.

 

Šiauliuose

 

Šiaulių „Aušros“ muziejus (Chaimo Frenkelio vila (Vilniaus g. 74), Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140), Žaliūkių malūnininko sodyba (Architektų g. 73), Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139), Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174), Poeto Jovaro namas (Vytauto g. 116, Šiauliai) kovo 13–27 d. atšaukia visus planuotus renginius, ekskursijas, edukacines veiklas, laikinai stabdo muziejaus padalinių lankymą.

 

Druskininkuose

 

M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus Druskininkuose, V. K. Jonyno namai-galerija Druskininkuose nutraukia lankytojų aptarnavimą.

 

Nuo kovo 13 d. masiniai renginiai uždarose patalpose Lietuvoje nevyks bent iki kovo 30 d. Šie privalomi reikalavimai galios visoms šventėms, koncertams, parodomos ir kitiems renginiams.

 

Atšaukiamas ir kovo 29 d. numatytas nemokamas muziejų lankymas.

 

Renginiai lauke, kuriuose dalyvautų mažiau nei 100 dalyvių, galėtų vykti tik tuo atveju, jei juose organizatoriai užtikrintų galimybes pasirūpinti rankų higiena bei garantuotų, kad renginyje nebus parvykusių iš paveiktomis teritorijomis paskelbtų šalių. Taip pat, organizuojant renginius, turėtų būti atsižvelgta į auditoriją – didžiosios jos dalies neturėtų sudaryti rizikos grupėje esantys žmonės, t. y senjorai, asmenys sergantys lėtinėmis ligomis.

 

 

Pagal Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų nacionalinio muziejaus, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, 

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Šiaulių „Aušros“ muziejaus informaciją.

 

 

 © klasika-tradicijos.lt

image_print