Lietuvoje – Tautodailės metai. Kultūros ministras M.Kvietkauskas karūnavo geriausius meistrus

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas pradėjo Tautodailės metus įteikdamas auksinius vainikus geriausiems metų meistrams. Nuotr. Elvino Skabeikio | LR kultūros ministerija

2020-ieji metai Lietuvoje paskelbti ir Tautodailės metais. Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas jų pradžią paskelbė sausio 5 d. Alytaus kultūros centre apdovanodamas liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatus.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojama konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas“ surengta jau 15 kartą, o jos tikslas supažindinti  visus šalies žmones su talentingiausiais mūsų krašto liaudies menininkais. 

 

Ministro teigimu, tautodailė buvo susijusi su mūsų valstybės atkūrimu XX amžiaus pradžioje, ji taip pat buvo neatsiejama Mikalojaus Konstantino Čiurlionio organizuotų pirmųjų lietuvių dailės parodų dalis ir suprantama kaip svarbus modernios kūrybos šaltinis.

Iškilmingame renginyje simboliniais aukso vainikais buvo apdovanoti skulptorius Artūras Janickas iš Alytaus, audėja Aurelija Gražina Rukšaitė iš Kauno rajono ir kryždirbys Rimantas Zinkevičius iš Ukmergės krašto.

2020-ieji Seimo nutarimu paskelbti Tautodailės metais siekiant visuomenę ir ypač jaunimą skatinti domėtis tautodailės raida, jos šakomis, suvokti tradicinės dailės ir amatų kultūrinę ir meninę vertę. Šiemet numatytais kultūriniais, edukaciniais, pažintiniais renginiais, projektais ir kitomis veiklomis bus pabrėžiama tautodailės reikšmė mūsų valstybei, didinamas tautodailės žinomumas ir prieinamumas visuomenei.

 

Tautodailės metų minėjimo programoje 2020-aisiais:

 

  • parodos, skirtos žymausiems šiandienos tautodailės kūrėjams, tokiems kaip Ona Pusvaškytė ar Vytautas Valiušis, o taip pat garsiems praeities kūrėjams – Pauliui Galaunei, Anastazijai ir Antanui Tamošaičiams;
  • Tautodailės dienos, tradicinių amatų edukaciniai užsiėmimai, simpoziumai;
  • parodos, skirtos kryždirbystei, puodininkystei, drožybai, lipdytai keramikai;
  • reportažų ciklas ir dokumentinis filmas bei knygų leidyba.

 


 
 

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informacija

image_print