Idėjų konkursas „Kauno akcentai“ vėl kviečia suklusti menininkus

Skulptūrinė kompozicija Abraomui Mapu. Autorius – Martynas Gaubas. Nuotr. akcentai.kaunas.lt

Unikalus idėjų konkursas „Kauno akcentai“ pradeda naują sezoną ir kviečia siūlyti pačius įvairiausius meninius sumanymus Kaunui.

Ketvirtus metus skaičiuojantis projektas padeda įgyvendinti bei finansuoti darbus, puošiančius skirtingas miesto erdves, ir kviečia suklusti visos šalies menininkus.

 

Visos Lietuvos kūrėjams

 

Prieš beveik ketverius metus Kaune startavusi „Kauno akcentų“ programa buvo sukurta vienam tikslui – suteikti unikalumo įvairioms miesto erdvėms ir netikėtais meniniais sprendimais nustebinti kauniečius bei miesto svečius.

Vytenis Jakas „Degantys akmenys“. Nuotr. akcentai.kaunas.lt

Iki šiol skirtingas Kauno vietas papuošė beveik 40 įvairių kūrinių. Menininkai siūlė skulptūrų, sieninės tapybos, apšvietimo ar meninių instaliacijų idėjas, o geriausiai komisijos įvertinti darbai gavo miesto finansavimą ir buvo sėkmingai įgyvendinti.

Kurdami „Kauno akcentų“ programą siekėme, kad mieste atsirastų kokybiškų meno darbų, kuriuos norėtų aplankyti, apžiūrėti ar greta nusifotografuoti tiek kauniečiai, tiek ir miesto svečiai.

Kaune ir visoje Lietuvoje turime puikių menininkų, kurių idėjas realizavome ir siekiame tai daryti toliau. Nors miestą jau puošia solidus skaičius meninių objektų, nesiruošiame sustoti.

Kviečiame menininkus siūlyti savo idėjas, o mes mainais siūlome viską, ko reikia joms įgyvendinti“, – suklusti kūrėjus ragino Kauno vicemeras Andrius Palionis.

 

Tarpukario architektūros inkilas – vienas iš „Kauno akcentų“. Nuotr. akcentai.kaunas.lt


 

Dalyvauti visiškai paprasta

 

Pasiūlyti savo idėją konkursui – visiškai nesudėtinga. Tai padaryti galima internetu, svetainėje https://akcentai.kaunas.lt/. Projektų laukiama visus metus, o komisija juos vertina kiekvieną mėnesį.

Programai kviečiama siūlyti skulptūrų, dizaino objektų, šviesos instaliacijų, apšvietimo, gatvės tapybos ar kitų meno sričių idėjas. Komisijos atrinktų darbų įgyvendinimą Kauno savivaldybė finansuoja net iki 100 proc.

Meniniais akcentais papuošti galima skirtingas Kauno erdves, o idėjos laukiamos pačios įvairiausios – nuo šiuolaikinio meno, netikėtų kūrinių iki miesto istorijos atspindžių.

 

Pildosi miesto galerija

 

Kauno akcentų“ kūrinių mieste nuolat daugėja. Vaikštinėjant Kauno gatvėmis galima sutikti senbernarės Bitės skulptūrą, kankorėžinžmogį, prisėsti ant suolelio greta Vaižganto, apsiauti palaimintojo Teofilio Matulionio batus ar pasisveikinti su ant stalo užsilipusiu Abraomu Mapu jo vardo gatvėje.

Kauno Daukanto gatvėje – Vytenio Jako „Šviesos nešėjas“. Nuotr. akcentai.kaunas.lt

Akis pakėlus kiek aukščiau, Karaliaus Mindaugo prospekte nesunku pastebėti Sodų alėją ar visame mieste išsidėsčiusius tarpukario architektūros įkvėptus inkilus, kurie ne tik stebina praeivius, bet ir džiugina ten nuolat besilankančius paukščius. Į miestą išsiruošę dviračiais juos prirakinti gali prie unikalių telegrafo ar radiofono tematikos dviračių stovų.

Kauno akcentai“ svariai papildė ir miesto gatvės meno galeriją po atviru dangumi. Šančiuose kauniečius pasitinka neofreskos „Žiema baigėsi“, mikrorajono istoriją pasakojantys „Šančių laikai“, senąjį „Drobės“ fabriką papuošė unikalaus dydžio piešinys „P. S.“.

Gatvės meno kūrinys „Šviesos nešėjas“ apšviečia Daukanto gatvę, o Vilijampolėje gyventojus ir lankytojus pasitinka roboto pieštas kūrinys „Takas namo“. Tai – tik maža dalis įgyvendintų „Kauno akcentų“.

 

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Visą „Kauno akcentų“ kūrinių  sąrašą galima rasti čia: https://akcentai.kaunas.lt/galerija/

 
 

Susiję straipsniai:

 

Lietuvė menininkė, vokalistė Wilma La – apie gyvenimą ir kūrybą Australijoje

Lietuvė menininkė, vokalistė Wilma La – apie gyvenimą ir kūrybą Australijoje

Dailininkė, kūrybininkė, dainų muzikos bei žodžių autorė ir atlikėja Wilma La – tikrasis vardas Vilma Laučytė – jau beveik 10 metų gyvena Australijoje, kur kartu su australu vyru sukūrė šeimą... ...
Į Neringą – kultūros maršrutu: 5 lankytinos vietos ieškantiems įspūdžių

Į Neringą – kultūros maršrutu: 5 lankytinos vietos ieškantiems įspūdžių

Įpusėjanti liepa yra puikus metas naujai pažinti gimtosios šalies vietas, kurioms aplankyti iki koronaviruso pandemijos galbūt vis pritrūkdavo vieno kito vasaros savaitgalio, paskirto dideliems renginiams arba užjūrio kelionėms. Kuršių nerija... ...
Žemaitijos kelias: Kretinga – mažasis Lietuvos Vatikanas

Žemaitijos kelias: Kretinga – mažasis Lietuvos Vatikanas

Kretingos miesto prieigose prieš porą metų pastatytas modernus, analogų Lietuvoje neturintis šviečiantis kryžius pravažiuojantiems pro šalį primena, jog šiame krašte tikėjimas užima svarbią žmonių gyvenimo dalį. Tokia situacija susiklostė brolių... ...
7 vietos Lietuvoje, šią vasarą vertos ypatingo renginių lankytojų dėmesio

7 vietos Lietuvoje, šią vasarą vertos ypatingo renginių lankytojų dėmesio

Nepaisant sunkumų, Lietuvoje šią vasarą vyks tokie tradiciniai renginiai kaip „Purpurinis vakaras“, Pažaislio liepų alėjos vakarai, Pažaislio muzikos festivalis, festivalis „Untold city“, LVSO koncertai. Renginiai vyks lauko erdvėse, dvarų aplinkoje,... ...
Visuomenei atverti Vilniaus universiteto senamiesčio ansamblio kiemeliai

Visuomenei atverti Vilniaus universiteto senamiesčio ansamblio kiemeliai

Žymieji Vilniaus universiteto (VU) senamiesčio ansamblio kiemeliai nuo šiol bus nemokamai prieinami visiems sostinės gyventojams ir svečiams. Be to, jie bus atveriami ir įvairių viešų kultūros renginių, koncertų organizatoriams.  ... ...
Žemaitijos kelias: įspūdingo interjero šv. Aleksandro bažnyčia Varniuose

Žemaitijos kelias: įspūdingo interjero šv. Aleksandro bažnyčia Varniuose

Žalgirio mūšio laikus menanti šv. Aleksandro bažnyčia Varniuose buvo pastatyta praėjus septyneriems metams po garsiosios kovos. Nors perstatyta net keturis kartus, per savo istoriją pabuvojusi ir sandėliu, ir parduotuve, ji... ...

image_print

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.