Festivalyje „Vilniaus lapai“ – literatūros žvaigždės ir istorinės temos

Lapkričio pradžioje, nukritus paskutiniams medžių lapams, Vilniuje laukiamas Tarptautinis literatūros festivalis Vilniaus lapai“. Skaitytojų pamėgto kasmet vykstančio renginio ašimi šiemet pasirinkta istorijos tema. Istorijos – ne visada patogios, intriguojančios ar net šiandien vis dar keliančios aistras.

 

Į šių metų festivalį pakviestos ryškiausios, istorijos temas savo kūryboje pasitelkiančios literatūros žvaigždės – tai mūsų šalies autoriai Kristina Sabaliauskaitė ir Tomas Venclova, o taip pat – pasaulyje žinomos asmenybės – istorijos profesorius Tymothy Snyder’is, rašytojai Nancy Huston ir Michaelis Katzas Krefeldas. 

Festivalio organizatoriai siekia artimesnio Lietuvos ir užsienio literatūros autorių ir jų skaitytojų dialogo bei šiemet žada apie istoriją kalbėti plačiai – nuo istorijos įkvėptų literatūros kūrinių, žmogiškosios būties apmąstymų iki traumuojančių istorinių patirčių įtakos šiandienos visuomenei.

Istorinės temos – ne visada yra patogios, jos verčia susimąstyti ar net kelia aistras. Tačiau rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės istorinių romanų populiarumas, peržengęs Lietuvos ribas, įrodo, kad moksliniai istorijos tyrimai yra puiki medžiaga literatūros personažams ir siužetams kurti.

 


 
Festivalis „Vilniaus lapai“ vyks lapkričio 7 – 10 dienomis

Festivalio iniciatorė ir organizatorė – Rūta Kackutė.

Daugiau apie festivalio vietą, programą ir dalyvius: www.vilniauslapai.lt

 

 

image_print