Eglės Ridikaitės atrastos grindys

1.1 Grindys__

Išradingos menininkės Eglės Ridikaitės idėja ir švarios parodų salės „Titanikas“ erdvės atskleidė užmirštą ir ilgą laiką nepastebėtą Vilniaus moderno laikotarpio prieangių ir laiptinių grožį bei paskatino dažniau žvelgti po kojomis…

Prieš ketverius metus Užupyje išvystas keraminėmis plytelėmis dekoruotos senos žydų pirties vaizdinys ne tik neleido menininkei Eglei Ridikaitei užmigti, bet ir tapo galingu impulsu, suteikusiu idėjų ir jėgų ketverius metus vaikštinėti po Vilniuje XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje statytų pastatų laiptines bei jas fiksuoti. Pasirinktos 23-jų grindų – laiptinių prieangių ar laiptų aikštelių – keraminių ir betono plytelių kompozicijos buvo perkeltos ant drobės menininkės sugalvotu būdu bei panaudojant jos pačios daugiau nei prieš dešimt metų sukurtą techniką – tapybą aerozolinių dažų purškimu.

Kaip būdinga menininkei ankstesniuose darbuose, laiptinių grindų kompozicijas ji ir šįkart pasirinko atkurti drobėje originaliu dydžiu, nė kiek nesumažinant, o taip pat ir nepagražinant – parodant dėl ilgo mindžiojimo atsiradusius spalvų išblukimus, nelygumus bei plytelių pakeitimus. Šie per ilgą laiką atsiradę trūkumai menininkės pateikiami tarsi didžiulis privalumas – laiko suteikta „patina“, sukurianti ypatingą, nostalgišką praėjusio laikotarpio aurą, kurios nepajusime naujų XXI-ojo amžiaus pastatų laiptinėse.

2. Grindyss

4. Grindys

PARODA: Eglė Ridikaitė „Atėjai, pamatei, išėjai: kultūringos grindys.“

Paroda vyko 2016 12 22 – 2017 01 21, VDA parodų salėje Titanikas, Maironio g. 3.

 

© klasika-tradicijos.lt

image_print