Aleksandras Vasiljevas pristato aristokratų kurtą madą

Su Lietuvos aristokratija – kunigaikščiais Radvilomis – susijusi parodos dalis. Nuotr. klasika-tradicijos.lt

Sausio 21 dieną jau keturioliktąjį kartą Lietuvos Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Aleksandras Vasiljevas pristatė mados istorijai skirtą parodą. Šį kartą – apie madą, kurią kurė aristokratija nuo XVIII iki XXI amžiaus.

Pristatyti parodos idėją ir mados kūriniųs žymiajam mados istorikui padėjo į Lietuvą pakviesta Prancūzijos aristokratų palikuonė grafienė Yola d’Alcantara de Querrieu  bei 20 metų istoriko fonde Paryžiuje (vassilievfoundation.com) dirbantis jo viceprezidentas Christophe Dubois Rubio.

Paroda Kai aristokratija kūrė madą. XVIII-XXI a.“ veiks iki 2021 m. sausio 21 d.

 

Aristokratai ir aukštoji mada

 

Parodoje aukštosios mados šedevrai pristatomi nauju rakursu – pasitelkiant žymiausias praėjusių 300 metų istorines asmenybes. Tai – Anglijos karalienės, Prancūzijos ir Rusijos valdovų žmonos, o taip pat aristokratų palikuonys, pasklidę po Europą bei visą pasaulį po Pirmojo pasaulinio karo ir imperijų žlugimo.

Išskirtinės istorinės asmenybės, jų pomėgiai, poreikiai ar įgeidžiai, istorinių įvykių bei valdžios rėžimų kaitos fone, darė didžiulę įtaką aprangos stilių keitimuisi, naujų aksesuarų atsiradimui ar senųjų išnykimui.

Parodos kulminacija galime vadinti ir su Lietuvos aristokratija susijusią dalį, kurioje išvysime kunigaikštienės Lee Radziwill – garsios kunigaikščių Radvilų giminės atstovės – stiliaus sukneles. Amerikietė Lee Radziwill – Žaklinos Kenedi (Jaqueline Kennedy) sesuo – 1959 metais ištekėjo už Stanislovo Albrechto Radvilos (Stanisław Albrecht Radziwiłł ) ir, kaip ir jos vyresnėlė sesuo Žaklina, buvo tapusi JAV mados dievaite.

Kartu su Aleksandru Vasiljevu parodą pristačiusi grafienėYola d’Alcantara de Querrieu yra Prancūzijos imperatoriaus Napoleono III žmonos Eugenijos (Eugenie) palikuonė. Parodai Vilniuje grafienė paskolino dvejus aukštosios mados kūrinius, o iš jų itin įdomus – vaiskiai raudonos vilnos medžiojo švarkas, pasiūtas Prancūzijoje apie 1850 metus.

Parodoje galima išvysti ir prabangų, ilgą, žeme slystantį brokato apsiaustą, kurį devėjo Rusijos imperatorienė Aleksandra Fiodorovna… bei daugybę kitų, apie kilmingas asmenybes, jų laiką ir aukštąją madą pasakojančių ekponatų.

 

 
APLANKYKITE:
 
PARODA: „Kai aristokratija kūrė madą. XVIII-XXI a.“ iš Aleksandro Vasiljevo fondo

VIETA: Lietuvos Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, www.ldm.lt

LAIKAS: iki 2021 m. sausio 21 d

RENGĖJAI: Lietuvos dailės muziejus ir Všį Alexandre Vassiliev fondas“

image_print